Kolama dolu
≡ Menu

Around Africa Stage 4 (KoDo091)

Around Africa Stage 4 (KoDo091) post image
Play

Takhle zase spolu sedíme a první říká: „pojedeme do Afriky… ale kam… no až dolu … no ale tam už pár lidí bylo … pojďme to vzít i zpět nahoru … to by trvalo moc dlouho, pojďme to vzít na 4 etapy… to tam ale budeme muset nechat motorky … tak si pořídíme staré, co tam můžeme nechat a opraví se kladívkem…“

Rozhodli se pro osvědčené Hondy HL600LM, která má už v základu nádrž na 27 litrů. Takovou motorku dnes koupíš za 22-25 tisíc. Repase stála 5000 Kč (má levné a šikovné kamarády).

Tak takhle to všechno začalo a na první etapu se kluci vydali na jaře 2013. První etapu jelo 5 lidí: Zbyněk Janoušek, Roman Florian, Renda Zelenka, Standa Tikal a Martin Pouba. Do poslední etapy přežili pouze tři motorky a drandila na nich sestava Zbyněk Janoušek, Martin Pouba a Kamil Prokop.

Pro kolama dolu byla tahle cesta požehnáním, protože z ní ve finále bylo 7 různých jízd.

Díky kluci. Co to bude dál? To je jedno, hlavně vždycky kolama dolu!

stage4_logo

Odkazy

www.around-africa.com

Kluci po celou dobu posílali skvělé esemesky. Jsou archivované na stránkách www.around-africa.com a doporučuji se je projít. Malá ukázka níže.

Zbyněk Janoušek
04.11. 19:26:40

Zdravíme všechny!
Dnes brzo ráno jsme doletěli do Etiopie, Addis Abeby.
Celníci chtěli proclívat naše pneumatiky, který vezeme – po půl hodině jsme je přesvědčili, že to co importujeme, vlastně vůbec neimportujeme. Welcome to Africa!
Ve směnárně měníme 180 USD. Úřednice to 2x spočítá na kulatých 175 USD. Welcome to Africa!
Kalkulačkou spočítala, že mi má dát 3.763 BIRR – 2x hotovost přepočítala a dala mi 3.815 BIRR. Welcome to Africa!
Ráno jsme naše vrány našli přesně tam, kde jsme je před 7mi měsíci nechali – za kempem pod stromem. Všechny tři se nakonec rozkrákaly a udělali jsme nutný servis. Jen máme malý problém – motorky jsou v Etiopii více jak 6 měsíců a to je dle místních zákonů v horším případě na konfiskaci strojů, v lepším případě na vyhoštění. Zítra vyrážíme na nejvyšší celní úřad za celníkem jménem Eyop – prej je hrozně milej a hodnej – my si to překládáme tak, že je úplatnej. Tak uvidíme…
Jinak je vše OK!

Související jízdy

Kdo kluky objevil až nyní, rozhodně doporučuji poslechnout i ty ostatní, samozřejmě hezky od začátku, tedy jízdou číslo 22.

1 Komentář… , chci napsat.

  • Pavel Turek

    Tohle je bomba cesta, obdivuju.

    Odepsat

Přidej komentář