Kolama dolu
≡ Menu

Cestování je podle mě o tom zvednout se ze židle (KoDo094)

Cestování je podle mě o tom zvednout se ze židle (KoDo094) post image
Play

„Cestování je podle mě o tom zvednout se ze židle a ono to nějak dopadne.“ Hostem 94. jízdy byl Filip Weber známý jako Béba. Je to člověk, kterému motorky opravdu přirostly k srdci a má za sebou bohaté cestovatelské zkušenosti po různých exotických místech. Proslul také jako autor unikátního průvodce Albánie offroadový ráj.

Transalp a rovnou do Albánie

Filip si koupil Transalpa a vyrazil do Albánie. Bylo to v roce 1997, a všichni ho od toho odrazovali. Byl to právě ten rok, kdy si Albánci rozebrali muniční sklady. V první vesnici na něj opravdu nejprve vyběhli se samopaly, ale nakonec byli hrozně pohostinní. Zážitky byly ve finále tak pozitivní, že se mu v Albánii zalíbilo a teď už ani nedokáže spočítat, kolikrát tam vlastně byl. Od té doby tam jezdí skoro každý rok, někdy i pětkrát.

Mongolsko

Do Mongolska se poprvé vypravil společně se svou ženou. Motorka jela vlakem z Moskvy na Dálný východ. V Novosibirsku ji vyzvedli, nasedli a přejeli Altaj, Mongolsko, Ulánbátar, Bajkal, Irkutsk… a pak opět vlakem zpět. Žena se na cestě osvědčila, a tak si ji po návratu vzal :)

Béba se pak do Mongolska ještě jednou vrátil. Motorky tentokrát jely v kontejneru až do Ulánbátaru… proč ztrácet čas zbytečnými přesuny. Cíl cesty bylo jednoznačně Mongolsko a nekonečný offroad.

mongolsko_176

 

Libye

Tohle patří do kapitoly Afrika, písek a duny. Béba miluje písek a duny. Třeba zrovna v Libyi můžou být vysoké i 100 metrů. Aby se dala vyjet až nahoru, musíš mít u její paty nájezdovou rychlost okolo 100 km/h. A i dolu je to samozřejmě jen pro statečné (a přirozeně šikovné).

Pár rad na konec

1 rada: Nevozit s sebou kraviny, jet na lehko

2 rada: Neschovávat se v křoví, a myslet si, že o mě nevědí, ale zaťukat na dveře, albánsky pozdravit a ukázat na louku, jestli tam můžu přespat

Cestování, je podle mě, o tom, zvednout se ze židle a ono to nějak dopadne.

A ještě jedna rada na závěr: „Jak se naučit jezdit v terénu? Pomůžou pouze naježděné kilometry v terénu. Nic jiného nepomůže.

Odkazy

www.filipweber.cz … fotky, cestopisy, úvahy – prostě všechno (ale ty fotky NÁDHERNÝ)

 Související články

Přemýšlím kam tě po takovém rozhovoru poslat dál. Pokud chceš vědět víc o Albánii, pak je to třeba jízda č 73 Na čtyřkolce po Albánii. Pokud tě víc zajímá Afrika, nabízím jízdu č. 16 Písek a motorky.

A pokud jen hledáš odkaz na zmíněnou tombolu, pak se vše dozvíš zde.

Měj se fajn, ale hlavně vždycky kolama dolu!

Aleš

TOMBOLA

0 Komentářů… , chci napsat.

Přidej komentář